Najlepší alkohol → Výber TOP 10 ❤️ podľa recenzií a hodnotení

Najlepší alkoholNajlepší alkohol nemusí znamenať, že musí byť drahý. Degustovali sme, testovali, zbierali názory odborníkov a zostavili sme najlepší alkohol podľa recenzií a hodnotení, pričom pri zostavovaní sme brali do úvahy aj samotnú cenu alkoholu. Áno, drahý alkohol je často preto cenovo menej dostupný, pretože je kvalitnejší, no aj medzi lacnejším alkoholom môžeme nájsť skutočného favorita.

Ponuka alkoholických nápojov, ktoré sa v dnešnej dobe dajú voľne kúpiť, je veľmi rôznorodá. Líšia sa farbou, chuťou, procesom výroby, ale aj podielom samotného alkoholu. V tomto článku sa budeme venovať práve produktom, ktoré majú vyšší obsah alkoholu a teda sa označujú za „tvrdé“ alkoholické nápoje. Okrem alkoholu kde berieme do úvahy aj cenu, nižšie vyberáme aj kvalitný alkohol za o možno niečo vyššiu cenu, no jedná sa o vyhľadávaný a obľúbený kvalitný alkohol dostupný aj u nás.

Ako sme zostavili náš výber

Na základe informácii o výrobe, o samotnom výrobcovi, porovnaniami a testami, spolu s dostupnosťou u nás a samotnou cenou alkoholu, a nie menej dôležitou chuťou, sme zostavili náš výber najlepšieho alkoholu nižšie. Všetko na základe recenzií, skúseností a hodnotení. Aby sme to ujasnili hneď v úvode, jedná sa o top výber z u nás bežne dostupných druhov alkoholu. Viac informácii čerpáme hlavne z oficiálnych stránok výrobcov a na kúpu prípadneho alkoholu vždy odporúčame a odkadzujeme len do dobre overených obchodoch so zárukou pôvodu a originality každej fľaše. Či už sa chystáte na kúpu do zbierky, ako darček alebo pre príjemné večerné posedenie.

Pri výbere a porovnávaní zostavovaní nášho výberu najlepšieho alkoholu nižšie sme vychádzali z viacerých údajov výberu a jeho aspektov. Zobrali sme dostupné informácie o výrobe, o samotnom výrobcovi, prešli sme si všetko porovnaniami a testami, spolu s dostupnosťou u nás a samotnou cenou alkoholu, a nie menej dôležitou chuťou. Aj takto sme postupovali pri výbere najlešieho alkoholu, ktorý uvádzame a odporúčame nižšie.

Najlepší alkohol: Výber TOP 10

1. miesto 2. miesto 3. miesto 4. miesto 5. miesto 6. miesto 7. miesto 8. miesto 9. miesto 10. miesto
Diplomático rum Jameson whiskey Tullamore Dew whiskey Jack Daniels whiskey Captain Morgan rum Russian Standard vodka Becherovka likér Beefeater gin Finlandia vodka Metaxa brandy
100% (5/5)
94 % (9.4)
100% (5/5)
94 % (9.4)
100% (5/5)
93 % (9.3)
100% (5/5)
93 % (9.3)
100% (5/5)
93 % (9.3)
100% (5/5)
92 % (9.2)
100% (5/5)
91 % (9.1)
100% (5/5)
91 % (9.1)
100% (5/5)
90 % (9.0)
100% (5/5)
90 % (9.0)
od 16,80 € od 11,20 € od 9,90 € od 11,60 € od 8,70 € od 9,50 € od 5,10 € od 9,90 € od 9,60 € od 9,70 €
Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť? Kde kúpiť?
Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia Naša recenzia

Pozrite ako vybrať alkohol alebo rovno vyberte z alkoholu z eshopu ValachShop.

Alkohol vzniká destiláciou

Základom prípravy tvrdých alkoholických nápojov je destilácia. Práve vďaka nej sa dá z tekutiny, ktorá obsahuje menší podiel alkoholu, odstrániť časť vody, čím sa získa tvrdý alkohol. Predtým ale musí prebehnúť proces fermentácie, kedy sa cukry, napríklad v hroznovej šťave alebo štave z iného ovocia či iných fermentovaných zložiek, premieňajú na alkohol. Po fermentácii vzniká nápoj, ktorý dosahuje 15 a menej percent, v tomto prípade víno. Ak ale víno prejde procesom destilácie, vznikajú nápoje s obsahom alkoholu 35 a viac percent.

Princípom destilácie je zohrievanie jednej tekutiny na teplotu, pri ktorej sa vyparuje etanol, ale nie voda. Ten sa následne schladí a kondenzuje. Väčšina vody a zložky, ktoré v destiláte nie sú žiadané, ostáva v pôvodnej zmesi a produkt (tvrdý alkohol) sa zbiera v inej nádobe. Najbližšie keď budete piť niektorý z destilátov, spomeňte si na tento článok a proces, ktorým musela tekutina vo vašom pohári prejsť. Od obilniny alebo ovocia, až k alkoholickému nápoju vo fľaške, to bola dlhá a hlavne zaujímavá cesta.

Keď už viete ako sa dá tvrdý alkohol pripraviť, si môžete prečítať niečo o príprave konkrétnych druhov tvrdého alkoholu. Možno si jeho pitie budete užívať viac, keď budete poznať príbeh, ktorý sa skrýva za nápojom vo vašom pohári. Pozrite viac v jednotlivých kategóriách o príprave najznámejších destilátov ak vodka, rum alebo brandy.

Najkvalitnejší alkohol

Ak hľadáte skutočne najlepší alkohol a siahnete aj hlbšie dovrecka. Nižšie vyberáme ten najlepší alkohol v podobe toho najkvalitnejšieho a najpredávanejšieho u nás. Recenzie o nich pripravujeme a čoskoro ich u nás nájdete.

  • Zacapa Centenario 23y – podľa širokej odbornej verejnosti sa jedná o najlepší rum na svete
  • Jack Daniel’s Single Barrel – whisky stočená vždy len z jedného sudu, každá fľasa má unikátne označenie
  • Don Papa – tmavý rum plný vanilkových chutí a náznaku korenia, zreje 7 rokov v sudoch z amerického duba
  • Glenfiddich – celosvetovo obľúbená a vyhľadávaná 12-ročná single malt škótska whisky
  • El Dorado – rum, ktorý podľa odborníkov má najfascinujúcejší komplexný charakter vo svojej triede
  • Pyrat XO Reserve – blend rum zložený z tých najlepších 15-ročných karibských rumov

Rovnako ako pri výbere alkoholu ako takého, je aj výber toho najlepšieho alkoholu nutne založený na viacero dôležitých kritérii. My sme sa nimi rozhodli zaoberať bližšie a rozdelili sme podľa nich alkohol do rôznych kategórii. Vďaka tomu môžete rýchlo a prehľadne získať informácie o rôznom alkohole podľa druhu, výrobcu a značky, krajiny pôvodu, ceny a príležitosti. Vďaka tomu sme mohli porovnať veľa informácii a údajov, vďaka čomu sme vybrali top výber najlepšieho alkoholu.

Pozrite ako vybrať alkohol, naše recenzie na alkohol a tipy na akcie a zľavy na alkohol

Výber najlepšieho alkoholu sme zostavili skrz výberu rôzneho alkoholu, kedy sme brali do úvahy rôzne druhy alkoholu. Ako druhy alkholu, ktoré sme brali do úvahy boli rum, vodka, absinth, borovička, tequila, gin, likéry, whiskey, koňak, brandy a armaňak. Podľa krajiny pôvodu sme brali do úvahy alkohol z rôznych krajín, v ktorých sú známy výrobcovia alkoholu. Medzi nimi boli krajiny Írsko, Škótsko, USA, Barbados, Česko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Karibik, Kuba, Rusko, Slovensko, Švédsko, Veľká Británia a Venezuela.