Alkohol podľa príležitosti: Aký vybrať a koľko kúpiť?

Alkohol sa hodí na viaceré príležitosti na pohostenie alebo ako darček. Ak ste zavítali na tieto stránky, zrejme aj vy hľadáte odpovedať na to, aký alkohol vybrať podľa príležitosti. Môže sa jednať o alkohol ako darček, alkohol na rôzne oslavy ako svadba alebo krstiny, či alkohol pre iné príležitosti a životné situácie.

Alkohol podľa príležitosti
Radíme s výberom alkoholu na rôzne príležitosti

Výber alkoholu podľa príležitosti je vo veľkej miere práve podľa jedinej otázke na ktorú si musíte najprv zodpovedať. Jedná sa o to, pre akú príležitosť alkohol vyberáme. Iný alkohol sa hodí pre hostí na svadbu, ďalší zase ako darček. Celkovo pri známych značkých nič nepokazíme. Ak sa jedná o darček, nezabúdajte na pekné balenie alebo obal. Vhodné sú aj rôzne limitované ponuky, kedy je trahu k dispozícii napríklad originálne balenie alebo etiketa alkoholu.

Aký alkohol podľa príležitosti

Degustujeme a píšeme recenzie na alkohol, tu vám však radíme s výberom alkoholu podľa príležitosti. Čaká vás dôležitá životná udalosť alebo chcete niekoho obdarovať? Aj tu vám vieme pomôcť a poradiť s výberom. Môžete začať tým, že zvolíte, na akú príležitosť alebo pre koho hľadáte alkohol.

Koľko alkoholu kúpiť

Tu je to zase rozdielne podľa príležitosti. Ak kupujeme alkohol ako darček, je samozrejmé, že ho kupujeme podstatne menej, ako keď kupujeme alkohol napríklad na nejakú oslavu na pohostenie hostí. Môže ísť o oslavu akou sú krstiny, svadba, ale aj oslava narodenín a ďalšie oslavy alebo spoločenské udalosti.

Koľko alkoholu kúpiť ako darček

Pri kúpe alkoholu ako darček je zaužívané, že sa kupuje jedna fľaša. Ak chcete investovať do darčeku viac peňazí, môžete siahnuť po kvalitnejšom alkohole, ktorý je často cenovo menej dostupný, no obdarovaný to určite ocení. Odporúčame alkohol pekne zabaliť, pretože obal a balenia robí pri každom darčeku pomerne veľa. Prípadne môžete kúpiť väčšiu fľašu alebo set určitého balenia, príchutí alebo variant.

Pozrite naše najnovšie recenzie na kvalitný alkohol

Koľko alkoholu kúpiť pre hostí

Pri rozhodnutí o množstve alkoholu, ktorý kupujete pre hostí, najprv spočítajte počet osôb pozvaných na oslavu. Nezabúdajte rátať s dĺžkou trvania oslavy, takže následne vynásobte počtom hodín oslavy a vydeľte to číslom 20. Takto sa dostanete na počet pohárov na 1 liter alkoholu. Výsledok bude počet litrov tvrdného alkoholu pri spotrebe 1 poldecák alkoholu na osobu za 1 hodinu.

Pridať recenziu