Alkohol na oslavu: Aké druhy a koľko kúpiť?

Chystáte oslavu a s tým má ruku v ruke dôležitú úlohu vybrať správny alkohol na oslavu. V prvom rade vy najlepšie poznáte svojich hostí alebo aspoň by ste mali poznať. Celkovo z úvodu môžeme uviesť, že b zime ide lepšie tvrdý alkohol na rôznych oslavách a v lete je to skôr víno a pivo. Taktiež faktom je, že ženy uprednostňujú víno, kým muži tvrdé.

Alkohol na oslavu
Dajte si záležať na správnom výbere a množstve

Výber alkoholu podľa lokality

Aby ste si mohli utvoriť názor, aký alkohol kúpiť, potrebujete poznať región respektíve lokalitu, odkiaľ hostia pochádzajú alebo kde sa tá ktorá konkrétna oslava koná. To sa odrazí na výbere alkoholu. Na Slovensku sú lokality, kde viac uprednostňujú víno (napríklad Pezinok a okolie) alebo je to tvrdý alkohol na rôznych miestach v častiach stredného a východného Slovenska.

Pre porovnanie so zahraničím, na západnom pobreží USA, v mestách Los Angeles, San Francisco alebo Las Vegas, majú radi pivo, víno a viaceré alkoholické koktaily. Naopak, na východnom pobreží USA, v mestách ako New York, Filadelfia, alebo Washington D.C, preferujú plný bar s rôznorodými kombináciami alkoholu. Ak berieme do úvahy New Jersey, tu sú konzumenti naučení na alkohol, ktorý sa im hodí a neprivodí silnú opicu.

Aký alkohol na oslavu?

Tu môžeme začať tým, že alkoholu sa na nie jednej oslave pije veľa, takže voľte taký alkohol, aby hostia nemali „opicu“. Ktorý je v tomto vhodný? Alkohol, ktorý je najviac rizikový na opicu je whiskey, gin a vodka. Lepšia alternatíva, ak nechcete aby mali vaši hostia poriadnu opicu po alkohole, je dobré siahnúť po alkohole ako rum, či tequila alebo celkovo pozrieť na rôzny kvalitný alkohol a aj alkohol podľa našich odporúčaní. Takže ak to máme zhrnúť, pozrime sa na to konkrétnejšie.

Alkohol vhodný na svadbu

  • Vodka – klasika, ktorá nemá chýbať na žiadnej oslave
  • Slivka alebo/aj hruška – obľúbené tradičné slovenské destiláty
  • Fernet alebo/aj rum – mať „tmavé“ je taktiež vítané, sú hostia či pijú len takýto alkohol
  • Iný alkohol – tu už treba vyberať podľa vašich hostí, napr, borovička, whiskey, tequila alebo voľte ďalšie

Porovnali sme rôzny alkohol, pozrite: Najlepší alkohol, ktorý je kvalitný a zároveň za rozmuný peniaz

Nealkoholické nápoje, ktoré sú obľúbené na mixovanie koktailov hoci pri stoloch hostí sú tonic, ovocný džús, sóda, minerálka, citrónová limonáda a ozdoby na koktaily môžu byť ľahko dostupné citróny, limetky a jahody.

Koľko alkoholu kúpiť na oslavu

Pri rozhodnutí o množstve alkoholu najprv spočítajte počet osôb pozvaných na oslavu, následne vynásobte počtom hodín oslavy a vydeľte to číslom 20 (počet pohárov na 1 liter alkoholu). Výsledok bude počet litrov tvrdného alkoholu pri spotrebe 1 poldecák alkoholu na osobu za 1 hodinu. Výsledok predstavuje počet litrových fliaš, ktoré budete potrebovať pre pohostenie hostí.

Treba počítať vždy minimálne s jednou fľašou vodky a jednou fľašou tmavého destilátu na tri osoby. Niektorí odborníci rátajú na veľkú rodinnú oslavu až pol litra tvrdého alkoholu na dospelú osobu, víno 1l a nezabudnite najmä na 2-2,5 l vody na osobu. Tento objem alkoholu by mal byť alebo inak zabezpečený vopred pred oslavou. Myslite aj na šoférov a im doprajte nealko pivo.