Alkohol pre ženy: Aký kúpiť ako darček?

Ak vyberáme alkohol pre ženy ako darček, máme na výber z viacerých možností. Pri výbere alkoholu mladšej žene, nepokazíte nič kúpou fľaše s nižším obsahom alkoholu. Tu môžete napríklad vybrať likér alebo celkovo fľašu, ktorá má menšie zastúpenie alkoholu.

Alkohol pre ženy
Voľte skôr sladší alebo slabší alkohol

Ženy majú rady víno v pokojnej atmosfére s priateľom alebo priateľmi, to rovnako aj muži. Alkohol v spoločnosti podporuje dobrú komunikáciu či už medzi priateľmi alebo v rodine. Ženy si rady dajú aj pohár dobrého piva. Najmä na grilovačke.

Čo platí vo všeobecnosti

Mohlo by sa zdať, že najviac obľúbeným alkoholom žien je víno, no ani tvrdým alkohol mnohé zo žien nepohrdnú, práve naopak. Ženy nepohrdnú ani tvrdým alkoholom. Zrejme nemôžeme zrovnávať ženy a mužov, ak sa jedná o konzumáciu, no aj tu sa dajú nájsť cestičky pre výber vhodného alkoholu pre ženu.

Ak chcete potešiť ženu, mali by ste poznať jej chute, tie sa menia u každého z nás rôzne, či už jedna žena od tej druhej alebo vekom. Ak je to blízka osoba, nemalo by to byť až tak ťažké. Ak ju poznáte menej, vždy sa môžete na jej chuťové poháriky opýtať jej blízkych osôb, aby vám vhodne poradili. Aj tu sú však osvedčené cesty, ako vybrať vhodný darček – alkohol pre ženy, aj keď osobu priamo dobre nepoznáme.

Pre ženy sú vhodnejšie varianty s príchuťou ovocia alebo bylín. Rovnako je na trhu dostupné pivo bez alkoholu. Cider je obľúbený vďaka nízkemu obsahu alkoholu a skvelej ovocnej príchuti, je to skôr príležitostné pitie a na darček sa až tak nehodí. Vhodný môže byť tvrdý alkohol rovno s obľúbeným nealko nápojom, ktoré to však sú?

Klasika je vodka s džúsom

Tvrdý alkohol ako vodka je v kombinácii s džúsom to pravé, rovnako ako iné destiláty s kolou alebo niektorým z obľúebných sladených nápojov.

Ak whiskey tak s kolovým nápojom

Teda ženy uprednostňujú často skôr sladké chute s kyslastou príchuťou. Ak budete darovať fľašu s vodkou, pridajte aj sladký džús. Ak budete darovať whiskey pridajte k tomu kvalitnú kolu. Ženy ocenia, keď budete darovať niečo špeciálne pre nich.

Pre staršie žien skôr likér

Pri tvrdšom alkohole treba byť obozretný z dôvodu nízkej tolerancie alkoholu a ľahkej straty kontroly nad vlastným konaním. U starších žien je vhodnejším darčekom sladký likér.