Russian Standard vodka

Táto jemná, ale stále silná vodka je ozajstným príkladom kvality a starostlivej výroby. Nie nadarmo sa k jej špecifickej chuti prirovnávajú aj celosvetovo známejšie značky. Nejde však o popularitu tohto nápoja ale o jeho špecifické vlastnosti, ktoré zachutia milovníkom vodky každého druhu.

Russian Standard vodka
Russian Standard vodka

Russian Standard história

Jedinečná vodka, ktorá bola vytvorená a dotiahnutá do dokonalosti na žiadosť cára. Jej štandard kvality bol stanovený v roku 1894. Na vytvorení najlepšej možnej receptúry sa podieľala Ruská Vedecká Spoločnosť na čele s celosvetovo známym vedcom D. I. Mendelom, ktorej hlavným zámerom bolo vytvoriť vodku hodnú cárskej moci čo sa im nakoniec aj podarilo.

Príbeh značky

Príbeh značky nie je dlhý, ale siaha do ďalekej histórie. Na žiadosť cára vytvorili unikátnu receptúru, ktorej kostra sa stala štandardom pre každého výrobcu vodky v cárskom Rusku. Práve z tohto dôvodu dostala názov Russian Standard vodka.

Russian Standard založenie

Značka vznikla v roku 1894 a vytvoril ju tým najlepších ruských vedcov. Na prednej strane môžete vidieť podpis svetoznámeho a uznávaného chemika D. I. Mendelejeva, ktorý svojím podpisom zaručil kvalitu tejto značky, ako aj samotnej vodky.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továreň

Russian Standard vodka, ako Vám už možno napovedá jej názov sa vyrába v Rusku, konkrétne v Petrohrade. Továreň, ako aj ochrannú známku vlastní firma Russian Standard Distillery. Vyrába sa starostlivým spracovaním pšenice a podľa výrobcu najdôležitejšou prísadou je pravá nedestilovaná minerálna voda pochádzajúca zo severného Ruska. Veľký dôraz sa kladie aj na destiláciu tohto nápoja, pričom podľa výrobcu nezohráva rolu čas, ale kvalita spracovania.

Russian Standard zloženie

Tento jedinečný alkoholický nápoj sa skladá z najlepších a starostlivo vyberaných ruských produktov. Sú to odrody pšenice z centrálnych oblastí Ruska, pravej čistej a nedestilovanej ruskej minerálnej vody zo severných oblastí. Pre dosiahnutie dokonalej chuti výrobcovia kladú dôraz na starostlivú ale hlavne k dokonalosti dotiahnutú filtráciu.

Nutričné hodnoty

Ako už viete, alkohol je jedným z nápojov, ktoré obsahujú najviac kalórií. Našťastie sa však do tejto vodky neprimiešavajú zbytočné príchute a arómy čo neposunie kalorickú hodnotu do závratných výšin ako v prípade ochutených alkoholických nápojov.

Obsah alkoholu

Russian Standard vodka obsahuje o pár percent alkoholu viac, ako iné značky, čo však neznamená, že chutí ako veľmi tvrdý alkohol. Vzhľadom na jej jemnú a vyváženú chuť si silu 40 percent ani nevšimnete.

Tajný recept

Firma, ale aj pôvodný recept na tento jedinečný nápoj neuvádza žiadne, verejnosti utajené prísady. Tajomstvo je len v správnom výbere surovín a destilácii. Nikomu sa však nepodarilo napodobniť rovnakú chuť, čo vedie k špekuláciám o veľmi dobre stráženom recepte, ktorého presné znenie sa asi nikdy nedozvieme.

Druhy Russian Standard

Na trhu sú dostupné len troch druhy tohto nápoja. Russian Standard, čo je klasická vodka podľa tradičnej receptúry bez pridaných aróm , Russian Standard Platinum, ktorá má posilnenú arómu a chuť typickú pre túto značku a Russian Standard Gold, v ktorej k tradičnej, už aj tak chutnej vodke pridávajú výťažky zo Sibírskeho žen-šenu, ktoré sú zdraviu prospešné .

Russian Standard produkty

Firma ako aj továreň sa zameriava na výrobu vodky a to konkrétne v troch druhoch. Nevyrába žiadny iný druh alkoholu okrem vodky ani žiadne produkty.

Drinky a miešané nápoje

Pri pozornom skúmaní obsahu rôznych drinkov nájdete túto značku vodky ťažko. Nemal by však byť problém pridať ju do drinkov na Vašu žiadosť.

Russian Standard recenzia

Pri ochutnávke Russian Standard vodky prekvapí jej jemná chuť, ale zároveň sila. Všetko v spoločnom objatí a výborne vyvážené.

Russian Standard vodka od 9,50 €
Russian Standard vodka
92
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Jemná chuť
    • Výborne vyvážená
    • Vhodná do drinkov

    Mínusy

    • Len 1 litrové a väčšie fľaše

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Pridať recenziu