Alkohol k narodeninám: Aký kúpiť ako darček?

Ak vyberáme alkohol k narodeninám ako darček, máme na výber z viacerých možností. Pri alkohole je v podstate jedno, či sa jedná o tvrdý alkohol alebo nie. Čo však nie je jedno, je kvalita alkoholu a balenie v akom ho darujete. Toto urobí naozaj veľa. Hlavne sa vyhnite alkoholu, ktorý oslávenec neobľubuje.

Alkohol k narodeninám
Pekný obal vie spraviť naozaj veľa

Darčekové kazety sú najobľúbenejšie

Rôzne darčekové kazety s alkoholom sú stávka na istotu. Na výber ich je veľké množstvo, sú cenovo pomerne veľmi dobre dostupné – často ich kúpite aj so sadou pohárou lacnejšie než samostatne, čiže lacnejšie ako keby ste kupovali fľašu alkoholu a tieto poháre jednotlivo, mimo darčekovej kazety. Je to už pritom dobre a pekne zabalené, aj na vystavovanie darčeku je to vhodná varianta.

Limitovaná edícia je stávka na istotu

Alkohol je jeden z najviac frekventovaných darčekov pre oslávencov. Ak nechcete alkoholom ako darčekom nič pokaziť, siahnite po limitovanej edícii. Tú môžete zvoliť bez ohľadu na druh alkholu, pretože tá sa často neotvára pri stole, ale odkladá do zbierky či na čestné miesto. Je však rozdiel, či kupujete alkohol ako darček pre muža alebo pre ženu.

Kúpiť cennú, alebo ak chcete drahú fľašu môže priniesť zhodnotenie.  Investujte napríklad do kvalitnej whisky. Vyberte si limitované edície, ktoré vďaka obmedzenej ponuke zvyšujú dopyt o tento produkt.

Darček, ktorý sa zhodnotí časom

Ak siahnete po limitovanej edícii, jedná sa o darček, ktorého hodnota sa zhodnotí časom. Oslávanec tak darčekom získa investíciu, ktorá sa mu časom len zhodnocuje. Jedným z príkladov zhodnotenia je pálenica Ardbegktorá ponúkla limitovanú edíciu whisky. Tú nazvala Kelpie – netvor žijúci v morských hlbinách. Okrem sudov po bourbone podnik pri jej zrení použil sudy z dubov z ruského Adygejská, teda sa nedá jednoznačne určiť chuť destilátu. Do Českej republiky sa dodalo len 66 fliaš, na náš trh oficiálne žiadna. To predpokladá nárast predajnej ceny oproti nákupnej aspoň dvojnásobne.

Na našom trhu je viac a pomerne dobre dostupná Whisky Gold Cock sa napríklad vyrobila v počte 348 kusov a druhá 696 kusov. Na trhu sú bežné aj aukcie prázdnych fliaš. U Ardbeg sa prázdna fľaša s krabicou predávala v minulosti na internetových aukciách za čiastky okolo 30 eur. Za prázdnu fľašu Family Reserve sa platí bežne cez 100 dolárov.