Alkohol na krstiny: Aké druhy a koľko kúpiť?

Ak kupujeme alkohol na krstiny, máme na výber buď kúpu alkoholu ako darček na krstiny a za ďalšie ako kúpu alkoholu pre hostí na oslave. Pri kúpe alkoholu ako darček, ale aj pre hostí, máme na výber viacero druhov.

Alkohol na krstiny
Je vhodné siahnuť po kvalitnejšom alkohole, ak sa jedná o dar

Ak chcete darovať alkohol ku krstu, ten nedarujte priamo malému oslávencovi, ale skôr do rúk jeho rodičom. Tieto dary v podobe fliaš však často ostávajú odložené dlhé roky oslávencovi až do veku jeho dospelosti alebo k významným okamihom v jeho dospelom živote. Tu je vhodné siahnuť po kvalitnejšom alkohole. Obal až tak dôležitý nie je, zväčša sa uchovávajú hlavne samotné fľaše.

Medzi najčastejšie darované druhy alkoholu k tomuto účelu patrí whiskey, rum alebo vodka, ktorými nikdy nič nepokazíte. Klasika je jednoducho klasika. Zväčša sa dáva jedna fľaša v ozdobnej taške.

Ak vyberáte alkohol ako hostiteľ, treba brať do úvahy návyky a chute hostí. Ak ponúkate hosťom alkohol, potom by ste im mali zabezpečiť aj bezpečný odvoz domov. Tu sa hodí taktiež klasika v podobe výberu rôznych tmavých a svetlých alkoholov.