Sex on the Beach drink

Veľmi známy drink, najmä vďaka svojmu menu Sex on the Beach, ktoré človeka rýchlo zaujme. Je to zároveň drink, ktorý nesmie chýbať v ponuke v žiadnom bare na pláži. Obsahuje veľa ovocných prísad a ingrediencií, takže chutí osviežujúco a dá sa aj nazvať zdravým.

Sex on the Beach drink
Sex on the Beach drink

Sex on the Beach originál

Sú dve veľmi často používané verzie Sex on the Beach, ale nedá sa presne povedať, ktorá je originálna. Základom drinku je určite vodka, ku ktorej sa v prvej verzii pridáva broskyňová pálenka, pomarančový džús a brusnicový džús. V druhej verzii okrem vodky nájdete Chambord (malinový likér), Midori (melónový likér), ananásový džús a brusnicový džús.

Sex on the Beach história

Pri histórii tohto koktejlu sa nedá povedať kto ho ako prvý namiešal, alebo kde sa to stalo. Vyvíjal sa postupne na rôznych miestach, všade iná verzia a nakoniec sa po ich popularizácii vybrali tie najlepšie, ktoré sa rozvíjali ďalej. Preto sa ani nedá popísať „originálny“ recept tohto drinku, jednoducho sa ich zrazu objavilo veľa. Prvá z dvoch variácií, ktoré sa dnes používajú najviac je oficiálnym drinkom v Medzinárodnej Barmanskej Asociácii. Druhá je zapísaná na zozname v Oficiálnej Barmanskej Príručke Pána Bostona.

Ingrediencie

Nie je možné vypísať všetky ingrediencie vzhľadom na obrovské množstvo receptov, ale budem sa držať prvej z dvoch najznámejších. Pri tomto koktejli je veľmi potrebný ľad, keďže sa pije v podstate iba v horúcom lete na pláži. Ďalej je dobré mať čo najlepšie džúsy – v prípade pomaranču je možné aj odšťaviť ovocie a použiť čerstvú šťavu, ale šťava z brusníc sa nezískava až tak jednoducho, preto je použitie džúsu očakávané.

  • ¾ pohára ľadu
  • 4,5cl (45ml) vodky
  • 1,5cl (15ml) broskyňovej pálenky
  • 4,5cl (45ml) pomarančového džúsu alebo šťavy
  • 4,5cl (45ml) brusnicového džúsu

⭐ TIP BARMANA ⭐

Opýtali sme sa, aký alkohol zvoliť:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Sex on the Beach recept

V prípade tohto drinku nebude potrebný shaker, všetko sa iba prilieva do pohára, z ktorého sa potom bude aj piť. Základným krokov, ako pri väčšine drinkov je všetko poriadne vychladiť, iba tak bude váš Sex on the Beach naozaj osviežujúci.

Aký alkohol?

Vodku použite tú, ktorú pijete najradšej. Broskyňovú pálenku najlepšie domácu, ale samozrejme sa dá použiť aj kúpená. V prípade druhej najznámejšej verzie sa používa Chambord, malinový likér, a Midori, melónový likér známy vďaka svojej zelenej farbe.

Sú dve veľmi často používané verzie Sex on the Beach, ale nedá sa presne povedať, ktorá je originálna. Základom drinku je určite vodka, ku ktorej sa v prvej verzii pridáva broskyňová pálenka, pomarančový džús a brusnicový džús. V druhej verzii okrem vodky nájdete Chambord (malinový likér), Midori (melónový likér), ananásový džús a brusnicový džús.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Sex on the Beach postup

  • 1. krok: Do pohára vložte približne do ¾ ľadové kocky.
  • 2. krok: Postupne prilejte všetky ingrediencie.
  • 3. krok: Drink poriadne premiešajte.
  • 4. krok: Často sa pohár zdobí kvetom, plátkom pomaranča, alebo ak máte k dispozícii, aj celými čerstvými brusnicami.

Sex on the Beach nealko

Na nealkoholický Sex on the Beach budete potrebovať pomarančový džús, brusnicový džús, broskyňový nektár a grenadínu – sirup z granátových jabĺk, ktorý je zároveň sladký aj horký. Všetky tieto prísady prilejte do pohára s ľadom a pomiešajte. Tiež môžete ozdobiť plátkom ovocia alebo kvetom.

Sex on the Beach variácie

Ak nemáte radi silnú chuť vodky, ktorá nie celkom dopĺňa sladké a jemné chute ovocných džúsov a broskyňovej pálenky, En La Playa je práve pre vás. Zástupca spoločnosti Milgaro, ktorá vyrába tequilu, sa rozhodol dať namiesto vodky do Sex on the Beach tequilu, ktorá pridala svoju chuť a ešte k tomu zapadla k ostatným. S tequilou je koktejl jemnejší a viac si vychutnáte jeho ovocnú chuť.

Druhou, ešte jemnejšou variáciou je Sex on the Beach od The Automatic – podniku v Cambridge. Všetko čo na tento drink budete potrebovať je broskyňový likér, keďže jeho autor má rád tú pravú broskyňovú chuť, brusnicový džús a pomarančový bitters.

Pridať recenziu