Ako správne piť whisky a akú si vybrať?

Premýšľali ste už niekedy o tom, že pri akom nápoji relaxujú džentlmeni? Je ním rozhodne whisky a v tomto článku vám prezradíme, ako ju piť tak, aby ste z nej mali zážitok.

Ako správne piť whisky a akú si vybrať
Radíme, ako správne piť whisky a akú si vybrať

Vhodné prostredie

Aby ste s tohto nápoja mali dokonalý zážitok, musíte ho piť v prostredí, ktoré máte radi. Ideálne je to v spoločnosti priateľov alebo obchodných partnerov, s ktorými sa dokážete baviť aj na témy, ktoré s biznisom nesúvisia.

Rovnako aj vaše výročie či iný sviatok s partnerkou môžete osláviť nad pohárikom kvalitného alkoholu. A nemusíte si ho vychutnávať iba v štýlovom bare alebo reštaurácií, ale aj doma v obývačke, či na terase domu a na záhrade.

Ak chcete siahnuť rovno po tom najlepšom, zostavili sme náš výber pre najlepší alkohol. Nájdete v ňom nielen whiskey, ale aj ďalšie obľúbené druhy alkoholu.

Doprajte slasť svojim zmyslom

Ešte predtým, ako rozbalíte svoju whisky, pokochajte sa jej zlatistou farbou. Po naliatí do pohárika si ho dajte proti svetlu a vychutnajte si farbu a vizuálny zážitok z nej.

Privoňajte si z vášho obľúbeného nápoja a dovoľte čuchovým receptorom, aby zachytili vône whiskey, z ktorých budete mať zážitok. Bude to len počiatok vašej slasti.

Aby chuť whisky vynikla a nebola ovplyvnená materiálom, do ktorej ste ju naliali, odporúčame piť ju vždy zo skleneného pohára. Ďalšou dôležitou radou je, že nikdy tento nápoj nesmiete prehĺtať ihneď. Najprv si ho na chvíľu nechajte na jazyku, aby všetky chuťové poháriky a receptory stihli zaznamenať chuť kvalitného alkoholu. Len tak vám váš mozog bude schopný vyvolať chuťový orgazmus, ktorý whisky v sebe ukrýva.

Piť čistú alebo dochutenú?

Mnohí fajnšmekri si kladú túto otázku. My odporúčame na začiatok ochutnať čistú whisky. Nijako ju nedochucovať ani riediť. Ak je pre vás príliš silná, je možné zriediť ju s vodou alebo ochladiť jednou veľkou kockou ľadu. Zaručí to váš zážitok z pitia whisky, ktorý nebude nijako rušený a zároveň sa zachová jej chuť a kvalita.

Akú whisky si vybrať?

Všetko záleží od vašich preferencií. Všetky whiskey, ktoré sme vyskúšali nájdete v časti https://www.alkoholickenapoje.sk/whiskey/. Uvádzame rovno krátky prehľad, ktorý vám pomôže vo výbere:

  • Americká whiskey — typicky sladšie ako z iných krajín
  • Kanadská whisky — s ľahkou konzistenciou a ovocnou chuťou
  • Škótska whisky — známe svojou dymovou až zemitou chuťou
  • Írska whiskey — ľahké, avšak mierne robustné

Pridať recenziu