Kensington gin recenzia

Kensington je jeden z pomerne známych ginov, cenovo pomerne veľmi dobre dostupný, ale za to kvalitne pripravený v Belgicku. Jeho história je pomerne krátka, ale o to má určite väčšie čaro – gin sa destiluje v medených destilačných nádobách v ktorých sa nachádzala kvalitná miestna minerálna voda.

Kensington gin
Kensington gin

Kensington história

Leonard J. Russel založil v roku 1933 firmu na výrobu tohto nápoja. Neskôr, v roku 1963 jeho rodina získala liehovar Ian Macloed, kde sa dodnes vyrába gin Kensington. Tento nápoj je vyrábaný v Belgicku a ani rokmi nestratil na svojej popularite, vďačí za to špeciálnej receptúre a kvalitnému spracovaniu.

Príbeh značky

Príbeh tejto značky nie je nijako zložitý. Značku založil Leonard J. Russel spolu so svojou rodinou a neskôr až v roku 1963 získal priestory vhodné na veľkovýrobu tohto nápoja.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Kensington založenie

Kensington bola spočiatku malá rodinná firma, ktorá rokmi získavala na popularite. Po troch rokoch od začiatku predaja tohto ginu, zakladateľ značky Leonard J. Russel získal liehovar a gin sa začal vyrábať vo veľkovýrobe s tým, že tradičná rodinná receptúra a kvalita ostali nezmenené.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továrňa

Ako ste sa už dozvedeli, táto značka, ako aj samotný nápoj pochádza z Belgicka, kde sa začal vyrábať v liehovare Ian Macloed a vyrába sa tam dodnes. Samozrejme výrobné spôsoby sa zmenili, ale chuť ostala rovnako nezameniteľná ako v minulosti.

Kensington zloženie

Tento jedinečný Belgický gin sa skladá najmä z liehu, destilátov, plodov jalovca (plodov borievky) a rôznych druhov bylín, ktorých názvy výrobcovia držia v tajnosti.

Nutričné hodnoty

Vzhľadom na to, že do tohto ginu sa nepridávajú žiadne látky bohaté na kalórie obsahuje v porovnaní so sladšími nápojmi málo kalórií (132 na 50ml). Ako však platí u každého alkoholu, treba si dávať pozor v akom množstve ho pijete. Aj keď sa Vám môže zdať, že tento alkohol nie je až tak silný, nenechajte sa zmiasť. Je to hlavne vďaka jeho dymovej chuti a silnej aróme. Z toho dôvodu platí zlaté pravidlo, všetkého veľa škodí.

Obsah alkoholu

Tento gin môžeme zaradiť do kategórie silnejších alkoholov a to hlavne vďaka vysokému podielu liehu v jeho zložení. Obsahuje úctyhodných 37.5 percenta alkoholu.

Tajný recept

Jedným z už odhalených tajomstiev tohto ginu je, že sa destiluje v medených destilačných nádobách v ktorých sa nachádzala len kvalitná miestna minerálna voda. Ako ďalšie ingrediencie sú destiláty z plodov jalovca (borievky) a aróma citrusových plodov. Výrobcovia pridávajú aj rôzne druhy byliniek, ktorých druh však v záujme zachovania rodinnej tradície a receptov nechcú prezradiť. Práve tieto faktory dodávajú tomuto ginu jedinečnú a nesfalšovateľnú chuť.

Kensington druhy

Na prekvapenie a možno aj sklamanie niektorých milovníkov ginu, firma vyrába len jeden konkrétny druh ginu, ktorého recept sa predáva z generácie na generáciu už stáročia.

Kensington produkty

Značka Kensington nevyrába žiadne iné produkty ani alkohol. Zameriava sa skôr na kvalitu dobre známeho Kensington ginu čo však nie je na škodu.

Drinky a miešané nápoje

Konkrétne tento druh ginu nájdeme v miešaných nápojoch alebo kokteiloch len veľmi ťažko. Pri troche úsilia ho možno nájdete v ponuke ako súčasť Martini. Čo však nie je na škodu. Netreba upravovať už aj tak výraznú chuť ničím iným.

Kensington gin + tonic

Tento spôsob pitia ginu je dodnes veľmi populárny. Preslávili ho najmä Angličania a neskôr sa dostal do sveta, kde sa táto kombinácia stala jednou z najpopulárnejších spojení ginu s iným nápojom. Ako sa však častokrát stáva, tonic mení chuť nápoja a pre to ak si chcete naplno vychutnať chuť a silu Kensington ginu, neoplatí sa ho miešať s tonicom. Naopak ak je pre Vás prekážkou jeho výrazná chuť môžete tento spôsob konzumácie privítať.

Kensington recenzia

Tento stáročia známy gin si zachoval svoju kvalitu aj dodnes. Chuť je presne ako podľa výrobcu s nádychom citrusov a borievky. Gin je chuťovo, ako aj obsahom alkoholu, vhodnejší do obľúbeného drinku v spojení s tonicom.

Kensington gin od 7,90 €
Kensington gin
89.3333333333
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • S nádychom citrusov a borievky
    • Výborný do drinkov
    • Priaznivá cena

    Mínusy

    • Silnejšia chuť

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu