White Russian drink

White Russian, v našej reči známy ako Biely Rus alebo Biely medveď, je drink vhodnejší skôr na spoločenské akcie ako na vychutnávanie si na pláži. Stal sa známym vďaka filmu Big Lebowski, kde ho pila hlavná postava. Originálny White Russian je namiešaný z troch častí: vodky, kávového likéru a smotany.

White Russian drink
White Russian drink

White Russian originál

Biely Rus alebo Biely medveď, tento koktejl White Russian je namiešaný z troch častí: vodky, kávového likéru a smotany.

White Russian história

White Russian môže za svoj vznik ďakovať belgickému barmanovi Gustavovi Topsovi, ktorý ho aký prvý namiešal v roku 1949. White Russian vznikol zároveň so svojim sesterským drinkom s názvom Black Russian, čo je v podstate White Russian bez smotany.

Je jasné že Belgicko nie je Rusko tak prečo má tento drink v názve práve Rusko? Dôvodom je vodka, ktorá je jediným alkoholom v ňom a tá z Ruska pochádza. White Russian bol dlho neznámy drink, ktorý pilo iba málo ľudí, ale z úzadia ho vytiahol film Big Lebowski, kde hlavná postava stihla od začiatku do konca filmu vypiť 9 týchto drinkov.

Ingrediencie

Jedinou ingredienciou okrem alkoholických prísad je smotana. Často je ale namiesto nej používané mlieko. V podstate je jedno čo použijete, vyberte si podľa vašej chuti. Do tohto drinku budete potrebovať aj zopár kociek ľadu.

  • 5cl (50ml) vodky
  • 2cl (20ml) kávového likéru
  • 3cl (30ml) smotany
  • ľad

⭐ TIP BARMANA ⭐

Opýtali sme sa, aký alkohol zvoliť:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

White Russian recept

Pri príprave tohto drinku nemáte čo pokaziť, jediné čo si musíte pripraviť je niečo na jemné premiešanie nápoja. Pre zaujímavý efekt môžete pri príprave skúsiť smotanu naliať na kocky ľadu tak, aby plávala nad kávovým likérom s vodkou. Vytvorí to zaujímavý efekt.

Aký alkohol zvoliť

Základom je vodka. Použite obyčajnú, neochutenú vodku, tak bude váš koktejl najlepší. Výber kávového likéru je na vás, ale asi najznámejšie dva sú Kahúla a Tia Maria.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

White Russian postup

Originálny White Russian je namiešaný z troch častí: vodky, kávového likéru a smotany.

  • 1. krok: Do pohára vložte kocky ľadu.
  • 2. krok: Ako prvé nalejte kávový likér a vodku, potom smotanu.
  • 3. krok: Jemne premiešajte.

White Russian nealko

Na nealko verziu budete potrebovať čo najsilnejšiu kávu, ktorú osladíte cukrovým sirupom alebo sladidlom, ktoré sa dobre rozpúšťa vo vode. Nechajte kávu vychladnúť. Do pohára vložte ľad, potom nalejte kávu. Na ňu pomaly nalejte smotanu.

White Russian variácie

Prvá variácia je známa z vyššie spomínaného filmu. Namiesto vodky použijete koňak a namiesto kávového likéru silnú kávu. Druhá variácia sa hodí na nejaký pohodový zimný večer, keďže je to teplá verzia drinku. Do pohára nalejte brandy a kávový likér, k tomu pridajte horúcu kávu zmiešanú so smotanou.

Pridať recenziu