Davidoff koňak

Jedinečný Davidoff koňak môže byť synonymom slova luxus. Jeho chuť a aróma mu dodajú správne predpoklady pre jeden z najlepších koňakov sveta. Nanešťastie sa tieto faktory podpísali aj na cene čo môže byť pre niekoho odradzujúce.

Davidoff koňak
Davidoff koňak

Davidoff história

Bezpochybne najlepší a o trochu drahší koňak je výsledkom dokonalej spolupráce výrobcu známych cigariet Davidoff, Zina Davidoffa a majiteľa spoločnosti Hennessy Cognac, Kilinana Hennessyho. Presný rok začatia výroby sa však žiaľ nikde neuvádza, ale môžem Vás ubezpečiť že koňak ktorý si zakúpite ja starý viac ako 40 rokov a veľmi kvalitný.

Príbeh značky

Značka Davidoff prebrala meno od známeho výrobcu cigariet a kávy, Zina Davidoffa. Konkrétny dátum začiatku výroby, alebo založenia sa žiaľ nedozvieme, no môžem Vás ubezpečiť že v každej jednej zakúpenej fľaši sa nachádza zmes koňakov staršia ako 40 rokov.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Davidoff založenie

Myšlienka na vytvorenie vlastnej značky koňaku vznikla v hlave známeho výrobcu Davidoff cigariet, Zina Davidoffa. Pre spoluprácu oslovil majiteľa spoločnosti Hennesy Cognac Kilinana Hennesseyho ktorému sa nápad zapáčil a videl v ňom potencionálny zisk. Aj sami určite zistíte, keď koňak ochutnáte, že sa táto spolupráca naozaj vydarila a priniesla jedinečný a kvalitný koňak.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továrňa

Davidoff sa vyrába vo Francúzsku, konkrétnejšie v oblasti Cognac, ktorá je známa hlavne vďaka výrobe koňaku. Davidoff sa vyrába miešaním 40. svedomito vybratých najkvalitnejších eaux-de-vie zo spomínanej oblasti Cognac. Po zmiešaní zmes zreje v mladých sudoch viac ako 18. mesiacov.

Davidoff zloženie

Davidoff sa skladá zo zmesi 40. koňakov a z aróm citrusových plodov.

Nutričné hodnoty

Ako už viete, alkohol je jedným z nápojov, ktoré obsahujú najviac kalórií. Našťastie sa však do tohto jedinečného a kvalitného koňaku neprimiešavajú zbytočné látky a cukor, čo neposúva kalorickú hodnotu do závratných výšin ako v prípade ochutených alkoholických nápojov. Jeden pohárik Vám nijako neublíži, no dajte si pozor tento koňak má fakt silu.

Obsah alkoholu

Koňak Davidoff patrí bezpochybne k jedným z najkvalitnejších koňakov. O tejto kvalite svedčí aj pozoruhodný obsah alkoholu 43%. Práve vďaka percentuálnemu obsahu alkoholu môžeme tento jedinečný koňak považovať za tvrdý alkohol.

Tajný recept

Ako jediný tajný recept výrobca uvádza práve starostlivé vyberanie koňakov, ktoré sa miešajú a aj ich svedomité uskladnenie v mladých dubových sudoch, v ktorých koňak zrie po dobu viac ako 18. mesiacov.

Davidoff druhy

Koňak Davidoff má len dva druhy. Prvým z nich je Davidoff Cognac XO, ktorý je chuťovo výraznejší a naozaj zrelý. Druhým koňakom značky Davidoff je Cognac VSOP, ktorý je silný a rovnako zrelý koňak s rozdielom pridávaných aróm. Kým v koňaku XO nedominuje veľké množstvo aróm a chutí, vo VSOP môžete zachytiť silnejšiu chuť citrusov kože a dubového dreva.

Davidoff produkty

Značku Davidoff bezpochybne preslávili najprv cigarety a až neskôr sa začalo s výrobou koňaku a kávy. Ak ste si túto značku zamilovali práve kvôli cigaretám a káve, neváhajte vyskúšať aj koňak, ktorý môžeme považovať za klenot tejto značky.

Drinky a miešané nápoje

Tento koňak nájdeme v ponuke barov len ťažko, z dôvodu jeho vyššej ceny. Netreba však zúfať. Na internete je množstvo receptov na drinky z koňakov, ktoré si môžete pripraviť aj doma práve pridaním Davidoff koňaku.

Davidoff recenzia

Koňak Davidoff sa právom radí medzi silnejší alkohol. Ma však veľmi vyváženú chuť a citeľnejšiu arómu citrusových plodov. Je právom vhodný najmä pre milovníkov silnejšieho alkoholu, čo však nie je prekážka ani na škodu, práve naopak.

Davidoff koňak od 39,30 €
Davidoff koňak
88.6666666667
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Vyvážená chuť
    • Arómu citrusových plodov

    Mínusy

    • Vyššia cena
    • Silnejší alkohol

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu