Bacardi rum

Chuťovo sladký ale za to tvrdý rum pochádzajúci z Kuby je zvláštny najmä svojím zložením spôsobom destilácie a chuťou. Typickú sladkastú chuť si obľúbili milovníci rumu po celom svete.

Bacardi rum
Bacardi rum

Bacardi história

Spoločnosť Bacardi vznikla v roku 1862 v juhovýchodnom kubáskom meste Santiago de Cuba. História značky je zložitejšia ako sa na prvý pohľad zdá. Spoločnosť po získaní popularity a dobrého meno začala otvárať svoje pobočky po celom svete. Tie Americké však na začiatku 20 storočia musela zavrieť kvôli prohibícii. Riaditeľ spoločnosti Henri Schueg vytvoril pobočky v Portoricu a Mexico City čím sa značka opäť dostala do popredia.

Príbeh značky

Značka ako aj celý nápad na vytvorenie jedinečného a chuťovo nie tvrdého rumu vznikol v hlave Kubánskeho obchodníka s vínom Facundo Bacardi Massó. Po niekoľkých rokoch experimentov dospel k revolučnému objavu filtrácie alkoholu cez drevené uhlie. Táto filtrácia sa stala základom pre jemnejšiu chuť ako aj arómu rumu.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Bacardi založenie

Spoločnosť založil Don Facundo Bacardi Massó v roku 1862. Jeho hlavným cieľom bolo vyšľachtiť z tradičného tvrdého Kubánskeho rumu chuťovo jemnejší. Po niekoľkých rokoch experimentov sa mu to podarilo pričom jeho jedinečný nápoj získal popularitu po celej Kube.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továrňa

Rum Bacardi sa vyrába celosvetovo. Jeho hlavnými pobočkami sú však továrňe v Mexico City a Portoriku. Rum sa vyrába z najkvalitnejšej cukrovej trstiny pochádzajúcej z Latinskej Ameriky ale dozrieva v ideálnych podmienkach Karibiku. Po dozretí je starostlivo dva krát destilovaný. Po destilácií sa pridávajú arómy, príchute a svetlo sveta uzrie jeden z najchutnejších rumov sveta.

Bacardi zloženie

Rum Bacardi sa skladá z starostlivo vyberanej cukrovej trstiny. V závislosti od druhu rumu sa pridávajú výťažky z javora, škorice či dokonca chuť dubového dreva získaná zretím tohto jedinečného nápoja v dubových sudoch.

Nutričné hodnoty

Rum Bacardi obsahuje 82 kalórií na 50 mililitrov tohto nápoja. Považuje sa pre to za jeden z rumov s najmenším obsahom kalórí. Ako sa však vraví všetkého veľa škodí no jeden panák Vám nijako neublíži.

Obsah alkoholu

Bacardi rum obsahuje 40 percent alkoholu. Aj keď sa to možno pri prvotnej ochutnávke vďaka sladkastej chuti zdať nebude, tento nápoj má fakt silu a práve pre to sa radí k tvrdým alkoholom.

Tajný recept

Tajný recept ktorý výrobcovia uvádzajú nie je kvalitný výber a spracovanie surovín. Musia si dať záležať hlavne na destilácií ktorá je dvojfázová prvá destilácia je ešte pred zrením a druhá už po dozrení nápoja. Výrobcovia si však dávajú záležať aj na kvalite dreveného uhlia cez ktoré nápoj destilujú.

Bacardi druhy

Na trhu je dotupných množstvo variácií a druhov tohto jedinečného rumu. Stačí si len vybrať podľa vlastnej chuti. Pre inšpiráciu na trhu nájdete druhy ako Bacardi Oakheart tento názov preklade z angličtiny znamená dubové srdce. Nápoj má jemnú dubovú príchuť s jemným náznakom škorice a muškátového orieška. Bacardi 8.y je druh rumu zrejúci 8 rokov v malých dubových sudoch čo mu dodáva výraznú dubovú pŕichuť a tipickú dymovitosť.

Bacardi produkty

Značka ako aj výroba sa zameriavajú len na výrobu rumov rôznych príchutí ale vysokej kvality. Pri kúpení väčšieho množstva však môžete získať propagačný pohár Bacardi ktorý však nie je vyrobený touto značkou.

Drinky a miešané nápoje

Od samotného objavenia tohto rumu sa začal pridávať do jemných a osviežujúcich koktejlov ako sú Cuba Libre, Mojito a Dauquirí

Bacardi recenzia

Pri Bacardi zaujme široká škála výberu z rôznych druhov, sladkastá chuť pri ktorej silu 40 percent ani nepocítite a samozrejme jedinečná aróma, ktorá spája vyváženú arómu. Pre náročnejších je tu Bacardi 8y. Vyššia cena je tu znova zárukou kvality.

Bacardi rum od 10,50 €
Bacardi rum
89.6666666667
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Široká škála rôznych druhov
    • Jedinečná aróma
    • Vyvážená chuť

    Mínusy

    • Vyššia cena

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu