Absolut vodka

Jedinečná vodka Absolut pochádza zo Švédska a aktuálne hrdo patrí k svetovej špičke. Vyrába sa starostlivo, s láskou a pri jej výrobe sa kladie dôraz na tradičnú receptúru, ktorá sa nezmenila, len prispôsobila dnešným pomerom. Vďaka priaznivej cene si stále zachováva svoju chuť a kvalitu.

Absolut vodka
Absolut vodka

Absolut história

História nápoja sa začala písať v roku 1879 v južnom Švédsku a nie je naozaj krátka. Švéd Lars Olsen Smith priviedol túto vodku na svet a prezentoval ju ako najčistejšiu vodku zo všetkých. Po prvotnom úspechu sa rozhodol rozšíriť výrobu a zakúpil fabriku neďaleko mestečka Ahus. Receptúra na výrobu, ako ani priestory výroby sa od roku 1879 nemenili, iba renovovali na dnešné pomery.

Príbeh značky

Značka Absolut znamená absolútny. Týmto názvom chcel Švéd Lars Olsen Smith špecifikovať svoju jedinečnú absolútne najčistejšiu vodku zo všetkých. Po prvotnom úspechu sa podarilo značke preraziť a prvenstvo si drží dodnes.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Absolut založenie

Vodka Absolut vznikla v južnom Švédsku a fabriku na výrobu tej najčistejšej vodky, ako je často označovaná, založil Švéd Lars Olen Smith v mestečku Ahus v roku 1879.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Absolut reklamy

Známe a obľúbené sú reklamy tohto švédskeho výrobcu vodky. Aj vďaka nim je zrejme táto vodka tak známa po celom svete. Nižšie nájdete ich posledné reklamné kampane s názvom The Vodka With Nothing To Hide.

Výroba a továreň

Vodka Absolut môže byť právom hrdá na svoje Švédske korene. Výroba sa zakladá najmä na tradíciách. Vyrába sa procesom kontinuálnej destilácie ozimnej pšenice. Vďaka tejto destilácii získa svoju typickú nenapodobiteľnú chuť. Získaný destilát sa riedi vodou, aby sa ustálil obsah alkoholu na 40%.

Obsah alkoholu

Po prvotnej destilácii vodka obsahuje veľké množstvo alkoholu, ktoré sa však zo zdravotných dôvodov musí riediť a tak sa k nám dostane vodka s obsahom alkoholu 40%. Kvôli tejto hodnote ju zaraďujeme k silnému alkoholu. Sila 40% je však jemná takmer ju nepocítite, ak vodku ochutnáte vo forme kokteilu, čo však neznamená, žeby mala byť sklamaním v čistej podobe.

Absolut vodka balenia
Výrobca Absolut ponúka na svoju vodku viaceré balenia

Absolut zloženie

Značka Absolut si veľmi zakladá na tradíciách a výrobe. Uplatňuje pre to pravidlo one source, čo môžeme vysvetliť ako jeden zdroj. Vodka Absolut sa skladá z kvalitnej ozimnej pšenice od najlepších lokálnych Švédskych dodávateľov a vody zo studne neďaleko paliarní.

Nutričné hodnoty

Ako už viete, alkohol je jedným z nápojov, ktoré obsahujú najviac kalórií. Našťastie sa však do tejto vodky neprimiešavajú zbytočné príchute a arómy čo neposunie kalorickú hodnotu do závratných výšin ako v prípade ochutených alkoholických nápojov. Ak sa však predsa len rozhodnete investovať do ochutenej verzie budete mať trochu vyššiu kalorickú hodnotu ale jemnú a sladkastú chuť vhodnejšiu najmä pre ženy.

Absolut druhy

Vodka Absolut má naozaj širokú škálu príchutí. Pre lepšiu predstavu nájdete Absolut vodku v príchutiach hrušky, mandarínok, manga a množstva iného ovocia. Stačí si už len vybrať podľa vlastnej chuti.

Absolut vodka druhy

Absolut vodka druhy
Absolut vodka má v ponuke aj jej rôzne druhy a prevedenia

Absolut produkty

Firma Absolut vyrába len vodku, ale v rôznych variantách a príchutiach. Pri väčšom odbere tejto vodky, môžete niekedy získať aj rôzne darčekové predmety, tieto však nie sú vyrobené touto firmou. Často sú v ponuke aj rôzne špeciálne alebo limitované ponuky, väčšinou sa jedná o originálny dizajn fliaš a balení.

Tajný recept

Tajný recept je skutočne tajný. Výrobcovia ale uviedli, že na dosiahnutie dokonalej harmónie chutí a sily používajú pravú švédsku vodu a veľmi kvalitnú ozimnú pšenicu. Veľký dôraz však musia klásť na destiláciu. Vodku destilujú až 100 krát vďaka čomu získajú jemný nádych pšeničnej chuti.

Drinky a miešané nápoje

Túto jedinečnú čistú a pravú Švédsku vodku môžeme nájsť v množstve rôznych kokteilov. Azda v každej ponuke nájdeme minimálne dva kokteily obsahujúce túto značku vodky. Sú to napríklad Long Island Iced Tea, White Russian a mnoho iných.

Absolut recenzia

Táto jedinečná vodka nezostáva nič dlžná svojej povesti a koreňom v chladnom Švédsku. Je veľmi čistá, silná, ale zároveň aj jemná. Je z nej cítiť kvalitu, ktorú však dostanete za priaznivú cenu.

Absolut vodka od 11,50 €
Absolut vodka
88.6666666667
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Silná a jemná zároveň
    • Pekný dizajn fľaše
    • Výborná do drinkov

    Mínusy

    • Menej výrazný nádych

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu