Aperol likér

Tento jedinečný likér, ktorého receptúra pochádza z prelomu 19. a 20. storočia si vás určite získa svojou jedinečnou chuťou a vôňou. Jeho receptúra je však opradená tajomstvom, ktoré mu ešte viac dodáva na jedinečnosti. Siaha ďaleko do minulosti, až do obdobia pred prvou svetovou vojnou.

Aperol likér
Aperol likér

Aperol história

História likéru nie je zdĺhavá. Siaha ďaleko do minulosti, až do obdobia pred prvou svetovou vojnou. Likér Aperol pochádza zo severovýchodného Talianska konkrétne z mesta Padova. O jedinečnú chuť, ako aj pôvodnú receptúru sa zaslúžil Silvio Barbieri. Na prelome 80. a 90. rokov spoločnosť Aperol začala patriť do skupiny Campari, ktorá ho vlastní až do dnes.

Príbeh značky

Značku založil Silvio Barbieri a pôsobila pod jeho spoločnosťou Barbieri. Neskôr ju odkúpila spoločnosť Barbero a v roku 2003 sa stala súčasťou skupiny Campari do ktorej patria mnohé známe značky.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Aperol založenie

Firma Aperol vznikla v roku 1919 a prekonala nástrahy oboch svetových vojen. Svojej popularite sa však teší dodnes a nestratila nič na kvalite aj keď figuruje pod skupinou Campari pod ktorú patria mnohé známe značky a výrobcovia alkoholu.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továrňa

Aperol sa vyrába v Taliansku, v továrni ktorá sa nachádza v meste Padova. Jeho receptúra ako aj výrobný proces pozostáva z lúhovania horca, rebarbory, výťažkov z pomarančov, aromatických bylín, farbív vody a cukru, ktorá sa neskôr pridá do alkoholu a pripraví na finálnu destiláciu.

Aperol zloženie

Aperol obsahuje horec, rebarboru, výťažky z citrusových plodov, veľké množstvo silne aromatických bylín, ktorých názov je prísne stráženým tajomstvom, farbivá a v neposlednom rade cukor.

Nutričné hodnoty

Aperol má 82 kalórií na 50 mililitrov nápoja. Považuje sa pre to za jeden z aperitívov s najmenším obsahom kalórií. Ako sa však vraví, všetkého veľa škodí, ale pohárik z tohto nápoja Vám nijako neublíži.

Obsah alkoholu

Likér Aperol má na veľké prekvapenie iba 11% alkoholu, čo neznamená, že ho musíme automaticky zaradiť do kategórie alkoholu, ktorý je určený pre ženy. Jeho chuť je výnimočná. Aj tu však platí staré dobré pravidlo: Všetkého veľa škodí a preto si ho vychutnávajte s mierou, aj keď je obsah alkoholu nízky.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Tajný recept

Tajný recept je v prípade likéru Aperol naozaj prísne tajný. Možno práve táto cenná informácia zaručuje jedinečnosť a nenapodobiteľnosť niekoľko desaťročí starého likéru.

Aperol – druhy

Aperol vyrába len jeden druh likéru. Konkrétne Aperol Aperittivo, ktorý však svojou jedinečnosťou smelo nahradí množstvo príchutí a zachutí každému milovníkovi sladkého.

Aperol produkty

Aperol vyrába len svoj jedinečný a dobre známy Aperittivo likér. Netreba však zúfať. Pri zakúpení väčšieho množstva môžete dostať reklamný, alebo propagačný pohár, ktorý však nie je vyrobený priamo firmou Aperol.

Drinky a miešané nápoje

Aperol môžeme nájsť v jedinečnom a veľmi známom Aperol Spritz drinku. Drink sa skladá zo sódy, Prosecca, ľadu, no jeho hlavnou ingredienciou je práve Aperol, ktorý dodá celému nápoju to správne čaro a jedinečnú sladkastú chuť. Drink má síce sladkastú chuť, no je osviežujúci, čo je veľké plus najmä v lete.

Aperol recenzia

Likér Aperol má jedinečnú jemne sladkastú chuť. Ako uvádza samotný výrobca, Aperol je ako stvorený na aperitív. Jeho jedinečnosť a unikátnu chuť si však skvele vychutnáte už aj v spomínanom, veľmi populárnom a osviežujúcom drinku Aperol Spritz.

Aperol likér od 10,20 €
Aperol likér
89.6666666667
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Jemne sladkastá chuť
    • Výborný do drinku

    Mínusy

    • Slabšia aróma

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu