Bombay Sapphire gin

Jedinečný a unikátny, takto môžeme opísať Bombay Sapphire gin. Chutný ale za to silný gin sa predáva azda v každom podniku a je základom pre viaceré známe drinky a koktejli.

Bombay Sapphire gin
Bombay Sapphire gin

Bombay Sapphire história

História nápoja sa začala písať v roku 1761. Zakladateľa ani pôvodného výrobcu žiaľ žiadne zdroje neuvádzajú.

Príbeh značky

Pri príbehu značky sa dostávame zas do slepej uličky podobne ako to bolo v prípade histórie tohto nápoja. Jediné informácie ohľadom tohto jedinečného no tajomstvami opradeného ginu ktoré sa dali nájsť sú tie že sa vyrába vo Veľkej Británii a zmienky o ňom sú od roku 1761. Nie je však dôvod zúfať aj keď o tomto gine mnoho nevieme s istotou môžeme povedať že patrí k jedným z najlepších na trhu a dlhá doba ktorú prešiel od svojho vzniku svedčí o neustálej popularite nápoja pre množstvo generácií.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Bombay Sapphire založenie

Informácií z témi vzniku histórie a založenie Bombay Sapphire ginu je veľmi málo aj keď som sa ich pokúšala získať všemožnými spôsobmi. Isté však je, že tento gin v dnešnej dobe vyrába spoločnosť Bombay Sapphire, ktorá sídli vo Veľkej Británii a jeho materskou spoločnosťou je spoločnosť Bacardi.

Výroba a továrňa

Na šťastie je množstvo informácií z veľkého množstva zdrojov ohĺadom výroby tohto jedinečného ginu. Nie je to však jediná informácia ktorú Vám chcem priniesť a naopak ohľadom továrne toho vieme naozaj málo dokonca iba to že sa nachádza vo Veľkej Británii. Späť však k výrobe. Jedinečný Bombay Sapphire gin sa vyrába takzvaným procesom „vapour infusion“ čo znamená že pary z alkoholu prejdú cez bylinné prísady ktoré sú umiestené samostatne v bylinných košoch a vďaka tomuto spôsobu sa jemná vôňa byliniek dostane v správnej miere do alkoholu. Po tomto procese sa nechá na krátku dobu alkohol uležať a onedlho sa dostane na pulty obchodov.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Bombay Sapphire zloženie

Bombay Sapphire gin sa skladá z unikátneho kvalitného a svedomito vybratého Škótskeho obilia. K pôvodnej chuti jalovca ktorú gin dosiahne po destilácií sa primiešavajú arómy a príchute z desiatich druhov bylín ako sú napríklad citrónová kôra, mandle, kosatec, škoricová kôra, koriander alebo dokonca aj čierne korenie samozrejme obsahuje aj iné byliny niektorých názvy sú však prísne stráženým tajomstvom.

Nutričné hodnoty

Vzhľadom na to, že do tohto ginu sa nepridávajú žiadne látky bohaté na kalórie obsahuje v porovnaní so sladšími nápojmi málo kalórií (132 na 50ml). Ako však platí u každého alkoholu, treba si dávať pozor v akom množstve ho pijete. Aj keď sa Vám môže zdať, že tento alkohol nie je silný, nenechajte sa zmiasť. Je to hlavne vďaka jeho sladkastej chuti a silnejšej aróme. Z toho dôvodu platí zlaté pravidlo, všetkého veľa škodí.

Obsah alkoholu

Tento gin môžeme zaradiť do kategórie silnejších alkoholov a to hlavne vďaka vysokému podielu liehu v jeho zložení. Obsahuje úctyhodných 40 percent alkoholu.

Tajný recept

stránky zamerané na tento jedinečný nápoj uvádzajú ako kľúčové tajomstvá precíznu voľbu surovín ako sú napríklad najkvalitnejšie a často krát ručne zbierané bylinky a samozrejme proces destilácie a vyššie spomínaný proces vapour infusion.

Bombay Sapphire druhy

Na trhu je dostupná len jedna varianta tohto skvelého a jedinečného ginu. Netreba však zúfať tento jeden chuťovo vystačí aj za množstvo iných a každý v ňom nájde to čo je pre neho to pravé.

Bombay Sapphire produkty

Značka Bombay Sapphire nevyrába žiadne iné produkty ani alkohol. Zameriava sa skôr na kvalitu dobre známeho Bombay Sapphire ginu čo však nie je na škodu.

Drinky a miešané nápoje

Konkrétne tento druh ginu nájdeme v miešaných nápojoch alebo kokteiloch len veľmi ťažko. Pri troche úsilia ho možno nájdete v ponuke ako súčasť Martini. Čo však nie je na škodu. Netreba upravovať už aj tak výraznú chuť ničím iným.

Bombay Sapphire gin + tonic

Tento spôsob pitia ginu je dodnes veľmi populárny. Preslávili ho najmä Angličania a neskôr sa dostal do sveta, kde sa táto kombinácia stala jednou z najpopulárnejších spojení ginu s iným nápojom. Ako sa však častokrát stáva, tonic mení chuť nápoja a preto, ak si chcete naplno vychutnať chuť a silu Kensington ginu, neoplatí sa ho miešať s tonicom. Naopak, ak je pre Vás prekážkou jeho výrazná chuť môžete tento spôsob konzumácie privítať.

Bombay Sapphire recenzia

Tento stáročia starý gin si zachoval svoju kvalitu aj dodnes. Chuť je s nádychom citrusov a borievky. Gin je chuťovo, ako aj obsahom alkoholu vhodnejší pre mužov. Obľúbená je aj kombinácia v drinku v spojení s tonicom.

Bombay Sapphire gin od 12,50 €
Bombay Sapphire gin
89
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Nádych citrusov a borievky
    • Vyvážená chuť
    • Stáročiami osvedčená kvalita
    • Výborný do drinku

    Mínusy

    • Slabšia aróma

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu