Sierra Reposado tequila

Tak ako každý iný štát, tak aj Mexiko má svoj národný klenot v podobe tradičného miestneho alkoholu s dlhou históriou a nezameniteľnou chuťou. Tento národný klenot Mexika je jednoznačne tequila. Za jej prípravou stoja prísne pravidlá a aj preto je tak výnimočná svojou chuťou. Práve taká je známa mexická Sierra Reposado tequila.

Sierra Reposado tequila
Sierra Reposado tequila

História a príbeh značky

História exotického nápoja Tequila začína príchodom španielov, ktorí do Mexika priniesli poznatky o destilácii, ktoré Mexičania dokonale využili na výrobu svojho národného klenotu. Prvá Tequila pochádza z mexického štátu Jalisco, kde sa to všetko začalo a začal sa písať príbeh menom Sierra Reposado tequila.

Existujú tvrdenia, že Tequila sa nezačala vyrábať v štáte Jalisco, ale tento klenot Mexika pochádza od Indiánov, ktorí tiež vyrábali alkoholický nápoj z modrej agávy, z ktorej pochádza aj Tequila. Rozdiel je však ten, že indiáni nepoznali proces destilácie a dokázali vyrobiť iba veľmi slabé alkoholické nápoje. Mexičania si tequilu chránia zákonom a každá tequilla obsahuje označenie NOM (Normas Official Mexicana), ktoré zaručuje pravosť Tequily. Za označením sa nachádza číslo, ktoré udáva, kde bola Tequila vyrobená a je to druhým znakom pravosti.

Zloženie a obsah alkoholu

Tequilla Sierra Reposado je vyrobená výlučne z modrej agávy, no niekedy sa ešte k nápoju pridáva cukor. Niekedy sú tieto tequily dochucované medom alebo karamelom. Obsah alkoholu má 38%, no niektoré druhy obsahujú aj 40% alkoholu.

Sierra Reposado produkty a druhy

Základné druhy Tequily sú Tequila 100% z Agáve alebo Tequila Mixto. Poznáme 4 druhy tequily podľa dĺžky skladovania. Ak sa tequila po jej destilácii dá do fľašky a nesie sa na predaj tak hovoríme o „Tequila Blanco“ (označovaná aj ako Biela). Ak destilovanú tequilu necháme ešte zrieť v sudoch 2 až 12 mesiacov tak ide o „Tequila Reposado“. Tequilu však zvykli skladovať aj 1-3 roky a vtedy vzniká „Tequila Aňejo“. A extra špeciálna je tequila skladovaná viac než 3 roky a vtedy ide o „Tequila Extra Aňejo“.

 • Bez zrenia – ak ide rovno do fliaš a do predaja, ide o „Tequila Blanco“ (označovaná aj ako Biela)
 • Zrejeme 2 až 12 mesiacov – zreje v sudoch, tu už ide o „Tequila Reposado“
 • Zreje 1 až 3 roky – vtedy vzniká „Tequila Aňejo“
 • Zreje viac ako 3 roky – ide o „Tequila Extra Aňejo“

Poznáme ešte: Tequila Plata (Tequila strieborná), Tequila Joven (Tequila mladá), Tequila Oro (Tequila zlatá). Cena Tequily sa pohybuje od nižších cien až po stovky eur za fľašu a to podľa jednotlivých druhov. Cena Tequily Sierra Reposado sa začína skôr nižšie, no pritom je kvalitná a vyhľadávaná.

Sierra Reposado tequila recenzia

Tequila Sierra Reposado je zákazníkmi obľúbená, pretože má príjemnú, chutnú a hrejivú chuť. Taktiež má táto tequila priaznivú cenu a výrobca vám zaručuje 100%-nú spokojnosť. Nechýba ani označenie o tom, že sa jedná o skutočnú mexickú tequilu.

Sierra Reposado tequila od 12,95 €
Sierra Reposado tequila
88
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Vyrobená výlučne z modrej agávy
    • Zákonom podčiarknutá originálna tequila
    • Zlatá aj strieborná varianta

    Mínusy

    • Trochu vyššia cena

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Pridať recenziu