Baileys likér

Tento jedinečný a chuťovo sladkastý nápoj je určený predovšetkým pre ženy ale určite ním nepohrdne ani žiadne mužské hrdlo. Pije sa najčastejšie len ako čistý likér ale môže byť súčasťou rôznych koktejlov.

Baileys likér
Baileys likér

História likéru Baileys

Tento jedinečný nápoj začal písať svoju históriu v roku 1974 v Írsku. Svojou nezameniteľnou chuťou a kvalitou si získal srdcia milovníkov likérov už v minulosti a práve pre tieto faktory jeho výroba trvá až do dnes. Aj keď sa výrobný proces upravil pre dnešné pomery ale kvalita a chuť nápoja ostali nezmené.

Príbeh značky

O vynájdenie tohto likéru ako aj vznik samotnej značky sa postarala spoločnosť Gilbeys of Ireland ktorá patrila pod väčšiu a známejšiu Írsku spoločnosť Distillers & Vintners ktorá sa zaoberala výrobou množstva druhov alkoholov. Meno tejto obchodnej značky nemá nič spoločné s autormi ktorý sa zaslúžili o vznik tohto nápoja. Bolo inšpirované Londýnskym hotelom.

Zloženie likéru

Viac ako 80% celého likéru tvoria Írske suroviny ktorých kvalita je podľa výrobcov základom tohto jedinečného nápoja. Tento likér kombinuje pravú tri krát destilovanú Írsku whisky s vyberanou smotanou od 1500 Írskych farmárov. Pomocou rastlinného oleja sa zaručí dokonalé spojenie týchto dvoch ingrediencií pričom whisky zaručuje trvanlivosť tohto likéru na viac ako dva roky. Na záver sa pridajú kakaové bôby, karamel, cukor a slávny likér je na svete.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továrňa

Baileys je írska whiskey, ktorú vyrába liehovarnícka spoločnosť Gilbeys of Ireland. Tento jedinečný alkoholický nápoj sa vyrába spojením chuti pravej írskej whisky a smotany pričom ich dokonalé splynutie zaručia rastlinné oleje. Vďaka tejto technológii výrobcovia zaručujú že whisky si zachová svoju konzistenciu a chuť po dobu dvoch rokov. Na záver procesu výroby sa pridávajú rôzne tajné bylinky, kakao, karamel a cukor. Likér takto zreje viac ako tridsať mesiacov kým sa dostane na Váš stôl.

Nutričné hodnoty (na 50ml)

Likér vzhľadom na svoje zloženie obsahuje o trochu viac kalórií (163kcal) ako iné alkoholické nápoje ale ak vezmeme do úvahy jeho sladkosť obsahuje pomerne málo cukrov (10gramov) a sacharidov (2 grami). Vďaka smotane sa v tomto nápoji nachádzajú aj tuky (6,5 gramu). Nie je však dôvod obávať sa o svoju postavu nejaký ten lok z tohto nápoja Vám určite neublíži.

Likér Baileys
Likér Baileys

Obsah alkoholu

Nenechajte sa zmiasť procesom výroby tohto likéru. Aj keď sa vyrába z whisky obsahuje 17 percent alkoholu. Napriek tomu by ste však mali byť opatrný keď ho konzumujete vďaka jeho vyššej cukornatosti alkohol pôsobí rýchlejšie.

Tajný recept

Výrobcovia si svoj tajný recept poctivo strážia. Podarilo sa nám však zistiť že tajomstvo výroby sa skrýva v starostlivo vyberaných surovinách a bylinkách ktorých druhy odmietajú prezradiť. Ďalším menším tajomstvom je aj to že v procese výroby do likéru pridávajú rastlinný olej aby zaručili jeho kvalitu a originalitu.

Druhy likérov Baileys

V súčastnej dobe je na trhu množstvo variant tohto skvelého likéru. Je len na každom zákazníkovi akú chuť si zvolí. Pre milovníkov kávy je tu Baileys Coffee a Baileys Espresso Creme. Naopak pre milovníkov sladkastej chuti sú dostupne varianty Baileys Chocolate, Baileys Mint Chocolate a Baileys Chocolatte Cherry. Tieto druhy likérov sú len inšpiráciou pre Vás. Môžete si vybrať z viac ako 15 druhov tohto lahodného nápoja.

Baileys produkty

Jediným produktom značky je práve ich jedinečný likér. Možno táto informácia prinesie sklamanie nadšencom tohto nápoja ale nie je dôvod smútiť. Firma sa takto rozhodla z dôvodu aby kvalita ich likérov nešla na úkor výroby iných nápojov či predmetov.

Drinky a miešané nápoje

Tento likér je vhodný na konzumáciu bez akýchkoľvek pridaných nápojov. Ak sa však už rozhodnee trochu experimentovať je vhodný do množstva koktejlov ako je napríklad B52. Ako súčasť miešaných nápojov sa objavuje už pomenej ale je to len na Vás a Vašej chuti.

Baileys recenzia

Tento likér je vhodný na konzumáciu pre ženy, rovnako ako aj mužov. Veľkým plusom je pomer kvality jedinečnej karamelovo-čokoládovej chuti a samotnej ceny likéru. Likér ma veľmi prenikavú sladkasto čokoládovú vôňu. Tieto faktory sa však môžu odlišovať v závislosti od zakúpenej varianty likéru.

Baileys likér od 10,90 €
Baileys likér
89.3333333333
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Karamelovo-čokoládová chuť
    • Sladkastá čokoládová vôňa

    Mínusy

    • Výrazný tón

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Pridať recenziu