Jack Daniels likér

Likér Jack Daniels sa môže pochváliť svojim „titulom“ najpredávanejšej whisky na svete. Ocenenie si zaslúži hlavne vďaka svojmu jedinečnému pomeru ceny, kvality a chuti. Okrem toho je táto whisky držiteľom piatich ocenení najlepšej whisky sveta. Investícia do tejto značky whisky Vás zaručene nebude mrzieť, pretože každá vyrobená fľaša je originál.

Jack Daniels likér
Jack Daniels likér

Jack Daniels história

História tohto likéru sa začala písať v roku 1860 v americkom štáte Tennessee a nie je nijako zložitá. Pôvodnú receptúru whisky dotiahol do dokonalosti Jack Daniels podľa ktorého je pomenovaná nielen samotná značka, ale aj továreň a mali by sme vedieť, že prekonali svetové vojny a udržali sa na prvotných priečkach predaja v oblasti alkoholických nápojov až dodnes.

Príbeh značky

Značku založil Jack Daniels, podľa ktorého je whisky pomenovaná. V roku 1866 vynašiel jedinečnú a v tej dobe unikátnu technológiu filtrácie, skladovania a výroby whisky a napísal svoj prvý recept, ktorý sa dodnes nezmenil. Práve vďaka citu a troške šťastia Jacka Danielsa sa darí udržiavať prvenstvo rovnomenného likéru do dnes.

Jack Daniels založenie

Jack Daniels založil rovnomennú firmu v roku 1860 v Americkom štáte Tennessee. Značka, ako aj výrobný proces si však zachovávajú svoju kvalitu a jedinečnosť dodnes.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Výroba a továreň

Proces výroby likéru je veľmi zdĺhavý a pomerne komplikovaný. Všetko sa začína v Lynchburgu v Tennessee, na jedinom mieste, kde sa Jack Daniels vyrába. Základom je kvasiaci slad s obsahom kukurice a jačmeňa. Tieto zložky sa miešajú so špeciálnou vodou pochádzajúcou z vápencových jaskýň. Po destilácii sa destilát nechá prekvapkávať cez tri metre vysoký stĺpec dreveného uhlia čo môže trvať až desať dní. Po prekvapkaní sa uloží do sudov z amerického duba bieleho, kde zreje štyri, až šesť rokov.

Jack Daniels zloženie

Likér sa skladá zo sladu tvoreného z 80% kukurice a zvyšných 20% percent tvorí jačmeň a raž. V závislosti od druhu likéru sa môžu líšiť pridávané arómy, ale kvalita ostáva vždy nezmenená.

Nutričné hodnoty

Ako už viete, alkohol je jedným z nápojov, ktoré obsahujú najviac kalórií. Našťastie sa však do tohto likéru neprimiešavajú zbytočné látky a arómy čo neposunie kalorickú hodnotu do závratných výšin, ako to je v prípade ochutených alkoholických nápojov.

Obsah alkoholu

Jack Daniels obsahuje 40% alkoholu, vďaka čomu ho môžeme zaradiť do kategórie tvrdý alkohol. Nenechajte sa však odradiť číslom. Pri výbere vhodného druhu jeho silu nepocítia ani ženy.

Tajný recept

Výrobcovia, ako aj pôvodný recept uvádza ako tajnú surovinu – špeciálnu vodu pochádzajúcu z vápencových jaskýň. Ďalším faktorom potrebným na dosiahnutie kvality a typickej chuti je prekvapkávanie cez trojmetrový dlhý stĺpec z dreveného uhlia.

Jack Daniels druhý

Na trhu je dostupné veľké množstvo príchutí tohto kvalitného a jedinečného nápoja. Pre inšpiráciu tam patria aj tieto : Jack Daniels Gentleman- whisky 2 krát prekvapkávaná cez drevené uhlie s jemnejšou chuťou a zlatistou farbou, Jack Daniels Honey- spojenie tradičnej whisky a silnej chuti medu.

Jack Daniels produkty

Jack Daniels sa špecializuje len na výrobu whisky. Môžete si však zakúpiť aj tričká s touto značkou,ktoré ale nepatria pod ochrannú známku Jacka Danielsa.

Drinky a miešané nápoje

Likér nájdete v naozaj širokej škále kokteilov. Pre inšpiráciu Vám spomenieme aspoň niekoľko najznámejších. Tu sú: Jack and Coke, Jack Daniels Honey Smash.

Jack Daniels recenzia

Tento likér si právom zaslúži svoje ocenenia. Má jedinečnú chuť a typickú arómu dubového dreva a citrusov. Všetko vo vyváženom spojení.

Jack Daniels likér od 13,60 €
Jack Daniels likér
89.3333333333
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Aróma dubu a citrusov
    • Jedinečná chuť

    Mínusy

    • Vyššia cena

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Pridať recenziu