Martell koňak

Jeden z najchutnejších a bezpochybne najstarších koňakov, ktorý je cenovo dostupný pre širokú škálu zákazníkov je práve koňak Martell. Vyrába sa jedinečným spôsobom, vďaka ktorému si jeho chuť zamilovalo už niekoľko generácií.

Martell koňak
Martell koňak

Martell história

Koňak Martell má históriu dlhšiu ako 150 rokov. Je považovaný za jeden z vrcholov spomedzi koňakov, čo sa týka výroby. Tento jedinečný koňak z Francúzska vyrábaný podľa pôvodnej receptúry si naozaj zaslúži Vašu pozornosť.

Príbeh značky

Príbeh tejto stáročia starej značky sa začal písať v roku 1715. Práve v tomto roku dostal legendárny zakladateľ tejto značky nápad vyrábať koňak tej najvyššej kvality a založil firmu Martell. Tento nápad sa mu osvedčil čoho dôkazom je jeho firma prosperujúca do dnešnej doby.

Martell založenie

História menej známej spoločnosti Martell & Co siaha do roku 1715, keď Jean Martell založil spoločnosť so zámerom vyrábať len koňak najvyššej kvality. Vďaka vysokej kvalite a čoraz väčšej popularite svojho nápoja sa pevne usadil na trhu s luxusným alkoholom.

Výroba a továreň

Na veľké sklamanie fanúšikov jedinečného koňaku Martell sa podrobné informácie o procese výroby ani o továrni nedozvieme. Podarilo sa nám však zistiť v čom je jedinečná chuť a kvalita tohto koňaku ukrytá. Skrýva sa v tajomstve dobre skrytých francúzskych aux-de-vie, ktoré sú často krát staré aj niekoľko storočí.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Martell zloženie

Zloženie koňaku sa pri jednotlivých druhoch môže líšiť. Základom tohto jedinečného alkoholického nápoja sú arómy hrozien, chuť jantárového dreva a bezpochybne jemný nádych vanilky. Je ale na vás, ktorý druh si zvolíte.

Nutričné hodnoty

Ako už viete, alkohol je jedným z nápojov, ktoré obsahujú najviac kalórií. Našťastie sa však do tohto jedinečného a kvalitného koňaku neprimiešavajú zbytočné látky a cukor, čo neposúva kalorickú hodnotu do závratných výšin ako v prípade ochutených alkoholických nápojov. Jeden pohárik Vám nijako neublíži, ale dávajte pozor, pretože tento koňak má fakt silu.

Obsah alkoholu

Koňak Martell patrí bezpochybne k jedným z najkvalitnejších koňakov. O tejto kvalite svedčí aj pozoruhodný obsah alkoholu 40%. Práve vďaka percentuálnemu obsahu alkoholu môžeme tento jedinečný koňak považovať za tvrdý alkohol.

Tajný recept

Stránky zamerané na tento jedinečný nápoj uvádzajú ako kľúčové tajomstvá výroby precíznu voľbu surovín a výber kvalitného často krát storočia starého francúzskeho eaux-de-vie. Niektoré pochádzajú dokonca z roku 1830 a sú uskladnené v prísne tajných pivniciach Jeanna Martella. Samozrejme, z pochopiteľných dôvodov.

Martell druhy

Na trhu môžete nájsť veľké množstvo koňakov Martell. Je len na Vás a vašej chuti, ktorú variantu sa rozhodnete ochutnať. Verím, že každý nájde druh ktorý je pre neho ten pravý.

Martell produkty

Táto jedinečná a stáročia stará značka sa zameriava len na výrobu svojho jedinečného Martell koňaku. Stále však platí výnimka a pri zakúpení väčšieho množstva koňaku ,alebo rôznych darčekových balení môžete dostať reklamný produkt, ktorý však nevyrába samotná firma Martell.

Drinky a miešané nápoje

Koňak Martell môžete nájsť v niekoľkých kokteiloch. Azda najznámejším je Martell Cosmopolitan, ktorého prípravu zvládne každý iste aj doma. Ďalším bezpochybne chutným a jedinečným kokteilom je Martell Vanilla Flowers a ako vám už možno názov napovedá, v tomto kokteily nájdete silnejšiu arómu vanilky.

Martell recenzia

Svojim obsahom alkoholu si ho obľujbujú možno o trochu viac muži, ale určite by ho nemali prečo vynechať aj ženy. Každý si v ňom totiž nájde to svoje. Martell koňak je vhodný na konzumáciu najmä po výdatnejšom jedle.

Martell koňak od 21,90 €
Martell koňak
86.6666666667
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Výborne vyvážený
    • Výrazná chuť

    Mínusy

    • Vyššia cena

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Pridať recenziu