Koniferum borovička

Každý z nás si sem-tam rád sadne s priateľom či s rodinou. Tieto stretnutia sú väčšinou sprevádzané aj malým množstvom alkoholu, ktoré ľudí celkovo uvoľňujú a spríjemňujú atmosféru. Hrdí Slováci si však určite skôr vypijú niečo domáce, niečo čo pochádza z našej vlasti. Medzi naše domáce výrobky patrí aj borovička Koniferum, ktorá je výnimočná svojou originálnou chuťou.

Koniferum borovička
Koniferum borovička

História a príbeh značky Koniferum

V dnešnej dobe pôsobí na Slovensku firma OLD HEROLD s.r.o. Táto firma má veľmi zaujímavú minulosť a zahŕňa aj históriu Borovičky Koniferum. V roku 1886 vznikol malý liehovar, ktorý viedla viedenská firma Kornhauser a Herzka. Liehovar bol súčasťou Trenčianskej droždiarne.

Po roku 1918 sa firma zaoberala už výrobou melasy, no v rokoch 1932-1933 tu bola vybudovaná továreň na výrobu kvasníc, pokrmových mastí, destilátov a taktiež bola vybudovaná rafinéria liehu. Počas 2. svetovej vojny bola značná časť budov zničená a v roku 1948 bola obnovená už ako národný podnik pod menom Stredoslovenský kvasný priemysel.

Od roku 1970 to už bol kvasný a konzervárenský priemysel pod názvom Slovlik, a práve v tomto období sa začala vyrábať borovička Koniferum. Po roku 1989 sa firma premenovala na OLD HEROLD FERM a až od roku 1998 existuje ako firma OLD HEROLD.

Ako slovenská borovička, to je vyrábaná u nás na Slovensku, je tu už od roku 1921. Táto borovička je ľudovo nazývaná aj „koniferka“ je borievkový destilát získaný vypálením z borievkového kvasu. Všetko pod tajomstvom unikátneho receptu a prípravy. Špeciálna aróma borovičky Koniferum je zo vzácneho borievkového oleja.

Zloženie a obsah alkoholu

Borovička Koniferum má obsah alkoholu 37,5 %. Borovička obsahuje vodu, lieh, pravý borovičkový destilát, prírodnú borievkovú arómu a cukor. Podľa prvej receptúry sa tieto ingrediencie spoja a vytvoria tak borovičku Koniferum, na ktorú je hrdý celý náš národ.

Koniferum produkty a druhy

Koniferum borovička druhyPod značkou Koniferum je vyrábaná jedine borovička. Každý druh obsahuje 37,5 % alkoholu. Borovička Koniferum však neexistuje iba v čistej forme. Dnes už máme borovičku Koniferum zmiešanú aj s limetkou, s brusnicami a dokonca aj s grapefruitom.

Koniferum borovička to je slovenská pohostinnosť v troch verziách. Ponúka sa v 3 sviežich príchutí určených pre spotrebiteľov hľadajúcich spojenie tradície a nových trendov. Konkrétne nájdeme v ponuke KONIFERUM borovička s limetkou pre sviežejšiu chuť. KONIFERUM borovička s brusnicami s jemným sladkokyslým odtieňom. KONIFERUM s grapefruitom zvýrazňuje horkosť nápoja.

Nutričné hodnoty

Energetická hodnota, sacharidy, z toho cukry, tuky, z toho nasýtené mastné kyseliny, z toho mononasýtené mastné kyseliny, z toho polynasýtené mastné kyseliny a bielkoviny sa neuvádzajú.

Koniferum recenzia

Borovička sa považuje za národný alkoholický nápoj Slovenska. Borovička Koniferum je veľmi žiadaná, dobre známa je vďaka originálnej chuti, nízkej cene a vysokej kvalite tohto alkoholu.

Koniferum borovička od 5,70 €
Koniferum borovička
89.3333333333
Chuť
9/10
  Aróma
  9/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Špeciálna aróma zo vzácneho borievkového oleja
    • Jemná a vyvážená
    • Vyrobená na Slovensku

    Mínusy

    • Nižší obsah alkoholu, len 37,5% verzie

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Pridať recenziu