Chevalier Napoléon VSOP brandy

Chevalier brandy je nie tak známa a vyskytovaná brandy. Zaujať na nej môže najmä cena a jemná chuť. Pochádza z Francúzska a jej domovom je oblasť Bordeaux. Značka Chevalier sa rozhodne môže pýšiť históriou a pekným zázemím v komplexe, ktorý sa niekedy nazýval domaine. Bol to komplex hospodárskych budov a polí, malebné sídlo rodiny s poľnohospodárskym zameraním.

Chevalier Napoléon V.S.O.P. brandy
Chevalier Napoléon VSOP brandy

Brandy je alkoholicky nápoj vyrobený destiláciou a zrením z vína. Netreba si ho však mýliť s koňakom, čo je vlastne podskupina brandy, no jeho výroba je obmedzená na francúzsku oblasť Cognac. Koňak je brandy, ale brandy nie je koňak.

Dnes v tomto komplexe, hoci v užšom zameraní, pokračuje vo výrobe vína a iných vínnych produktov spoločnosť Domeine de Chevalier. Víno je vlastne dieťa-brandy a brandy, tá je už dospelý vyzretý jedinec, a práve preto sú víno a brandy neoddeliteľne prepojené.

Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

Chevalier história

Aj keď bola spoločnosť založená až trochu neskôr, tradícia výroby vín v terajšom sídle Chevalier v Bordeaux siaha až do 17. storočia. V roku 1865 kúpila rodina Ricard budovy a pozemky na výrobu vín a tak sa začala písať história Chevalier. Spoločnosť viedli po generačnej línii traja muži z rodiny Ricard, a to Jean Ricard, zakladateľ a tvorca Chcevalieru, jeho nevlastný syn Gabriel Beaumartin, budovateľ reputácie a Claude Ricard, perfektný znalec vína.

Claude Ricard vlastnil Chevalier až do roku 1983, kedy ju predal spoločnosti Lucien Bernard et Cie, ktorá sa špecializovala na vína a brandy. Presnejšie získal Chevalier Oliver Bernard, ktorý sa od Clauda učil päť rokov a dokonca aj za svojho vlastníctva nechal Clauda na manažérskej pozícii. Neskôr sa stal manažérom on sám a vlastní spoločnosť Domaine de Chevalier dodnes, pričom v jeho tíme pracujú aj tri dcéry Clauda Ricarda.

Kliknite, ak chcete prejsť rovno na našu súhrnú recenziu a hodnotenie

Príbeh značky

Spoločnosť sa nazýva Domaine de Chevalier a v názve ukrýva svoje historické jadro pochádzajúce zo 17. storočia. Staré vinárske sídlo bolo podobne ako to dnešné súborom budov, záhrad a viníc, no vtedy malo podobné sídlo väčšiu pôsobnosť a širšiu realizáciu ako to dnešné. Vtedy sa také sídlo označovalo názvom domaine, čo bola rodinná a poľnohospodárska rezidencia kombinujúca vinárstvo s pestovaním iných plodí i chovom zvierat.

Slovo Chevalier znamená v gaskončine rytier a predpokladá sa, že akosi súvisí s veľmi starou pútnickou trasou do Santiga de Compostela, ktorá vedie v blízkosti sídla Domaine de Chevalier.
Bernardova rodina sa snažila pripraviť značku na nové storočie. S úctou k tradícii pracovali na vylepšení infraštruktúry i technológii vo výrobe. Zaviedli, napríklad, takzvanú „chladnú izbu“, ktorú má len jedna ďalšia výrobňa v Bordeaux. Pracovali na zmene priestorov, viníc i celkového imidžu značky a pri všetkých veľkých plánoch kladú najväčší dôraz na kvalitu.

Chevalier Napoléon brandy založenie

Staré sídlo, čiže Domaine, kúpila v roku 1865 rodina Ricard, ktorá sa od toho času sústredila najmä vinárstvu a prisúdila vínu bez mena značku. Po založení sa značka Chvalier stala populárnou dosť rýchlo v porovnaní s konkurenciou.

Výroba a továrňa

Ako to už obyčajne býva, brandy vyrába väčšinou podnik, ktorý sa primárne orientuje na výrobu vín, keďže brandy je destilovaný a vyzretý vínny produkt, a inak to nie je ani v prípade Chevalier brandy. Základom je víno z oblasti Bordeaux v južnom francúzsku, ktoré je produktom viníc spoločnosti Domaine de Chevalier. Následne sa budúce brandy destiluje v indických liehovaroch Ravi Kumar, v ktorej prichádza na svet mnoho značiek a druhov alkoholu od rumu, whisky a brandy až po vodku. Vínny produkt sa najprv destiluje a následne zreje v sudoch rôzne dlhý čas v závislosti od druhu brandy. Najmenej však musí zrieť dva roky. Potom nasleduje miešanie rôznych brandy a výsledný produkt je mixom, ktorého vek určuje najmladšia zložka.

Chevalier zloženie

Chevalier brandy je vínny produkt.

Nutričné hodnoty

Hodnoty sú uvádzané pre množstvo 100 ml.

kJ

Kcal

Tuky(g)

Bielkoviny(g)

Sacharidy(g)

Brandy (40%)

925

226

13,5

12,3

3,3

Obsah alkoholu

Brandy Chevalier obsahuje 36-40 percent alkoholu.

Tajný recept

Za chuť Chevalier brandy zodpovedá vysoká technická kvalita výrobného procesu a striktný dohľad nad kvalitou produktu.

Chevalier druhy

Brandy sa podľa doby zrenia rozdeľuje do troch skupín, a to:
-V.S.- najmenej 2 roky.
-V.S.O.P.- najmenej 4 roky.
-X.O.- najmenej 6 rokov (najkvalitnejší destilát).

Chevalier produkty

Chevalier brandy nám ponúka niekoľko druhov V.S.O.P. brandy a menej brandy typu X.O. Ponúka väčšinou produkty s názvom Chevalier brandy Napoleon, ktoré sú väčšinou kategórie VSOP. Špeciálnou edíciou je XO Chevalier brandy. Existuje i fľaša bez nápisu Napoleon, jednoducho Chevalier brandy alebo aj produkt s názvom Chevalier cognac, VS, čo asi nebude skutočný koňak vyrobený v oblasti Cognac.

Drinky a miešané nápoje

Brandy je známe tým, že sa vyskytuje v mnohých miešaných drinkoch a koktailoch. Spomeňme pár drinkov, ktorých prísadou je brandy. Brandy koktail je luxusný drink, ktorý mieša brandy s curacaom (ovocný likér), angosturou (veľmi horký alkoholický nápoj) a peychaud´s bitters (horký alkohol podobný angosture, len trochu sladší). Nápoj zvaný Brandy Daisy obsahuje brandy, rum, Curacao, sirup, sódu a citrón. Napokon je tu notorický známy kokteil z brandy Metropolitan, mix sladkého vermouthu a sirupu s brandy, ktorý dosahuje dokonalú rovnováhu chutí.

Chevalier Napoléon VSOP brandy recenzia

Brandy Chevalier je francúzska brandy jemnej chuti. Značka Chevalier, hoci je dosť kvalitná, sa cenovo pohybuje pomerne priaznivo.

Chevalier Napoléon VSOP brandy od 5,20 €
Chevalier Napoléon VSOP brandy
86.3333333333
Chuť
9/10
  Aróma
  8/10
   Cena v pomere s kvalitou
   9/10

    Plusy

    • Jemná chuť
    • Priaznivá cena

    Mínusy

    • Slabšia aróma

    Kde kúpiť výhodne?

    Do obchodu

    Expresne do 24 hodín? Pozrite ponuku v obchodoch SvetNapojov alebo BevMarket

    Nakupujte lacnejšie! Sledujeme ponuky obchodov a vyberáme najlepšie akcie a zľavy na alkohol

    Pridať recenziu